Güvenlik İş ve Kamu İş Ersin Tatar ve Ayşegül Baybars ile görüştü

12/12/2019
 
 
BASIN BİLDİRİSİ
 
Türk İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Türk İş’e bağlı KKTC Hür İş Federasyonu ve Kamu İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu ile birlikteki heyet Başbakan Ersin Tatar ve İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ile ayrı ayrı görüştü.
Heyette Ankara Polis Genel Müdürlüğü’nden Emniyet Müdürü Recep Çengel ve Ercan Albayrak ‘Özel Güvenlik’ konusu ile ilgili Türkiye’deki yasal, denetim ve işleyiş hakkında bilgi verdi.
Güvenlik İş Sendikası Başkanı Çağırıcı  Türkiye de 1 milyondan fazla özel güvenlik belgesi olan özel güvenlik görevlisi olduğunu gelişen ve büyüyen bir sektör olduğunu söyledi.
Çengel ve Albayrak, Türkiye de pek çok yerin güvenliğinin özel güvenlik tarafından sağlandığını vurguladı. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda polisin yürütmesi gereken işlemlerin özel güvenlik görevlileri tarafından yapıldığını söyledi.
Özel Güvenlikle ilgili düzenlemeler konusunda yardımcı olmaya hazır olduklarını belirtti. Özel Güvenliğin yayılmasıyla istihdam yolunun açılacağı ve polisin asli görevini yapar hale gelebileceğini kaydetti.
Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, KKTC’ye desteklerinin tam olduğunu belirterek, Özel Güvenlik yapısı konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.
 
 
 
 
Ahmet SERDAROĞLU
Kamu-İş Genel Başkanı