GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı.

Ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, bilinçlendirme, kamuoyunda gerekli hassasiyetleri oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunmaktadır.

Bu nedenle çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatıp, meslek ilkelerine, kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmelidir.

Basının meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli, tarafsız, sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmalarının devamını dileyerek, bu çalışmaların her zaman özgür, sansürsüz bir ortamda yürütülmesini temenni ediyoruz. Unutulmamalıdır ki düşünce ve ifade özgürlüğü en önemli haklarımızdandır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın, Milletin müşterek sesidir.” İfadesi ile basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği görevi en güzel şekilde açıklamaktadır. Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan tüm basın çalışanlarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlarım.
 
AHMET SERDAROĞLU
KAMU-İŞ GENEL BAŞKANI