ERCAN'DA ŞOK EYLEM!

ERCAN' DA ŞOK EYLEM!

KAMU-İŞ, KTAMS ve KAMUSEN bugün 09:00-15:00 saatleri arasında Sivil Havacılık Dairesi'nde Ercan Havaalanı'nın tüm birimlerinde grev başlattı.
Sendikaların ortak açıklamasında, "Alım gücünün korkunç derecede düştüğü bir dönemde UBP-DP-YDP Hükümetinin gayri yasal bir şekilde yasa gücünde kararname ile HP ödeneğini geri ödememek koşuluyla 4 ay durdurmasına karşı sendikalarımız KAMU-İŞ, KTAMS ve KAMUSEN mücadele başlatmıştır" denildi.

GREVLER ŞİDDETLENEREK
DEVAM EDECEK


Yapılan açıklama da konuşan KAMU-İŞ Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, "Hükümet edenlerin yasaları tanımamalarına karşı yapılmış bir eylemdir ve başlangıçtır. Hükümet edenler bu memleketi yasalara göre idare etmeleri gerektiğini anlayana kadar da grev ve eylemlerimiz devam edecektir." dedi.
Serdaroğlu, "HP ödeneği bir maaş artışı değildir. HP ödeneği, hayatın pahalılaşması durumunda tüketicinin hayatını devam ettirebilmesi için gerekli bir ödenektir. Biz maaş artışı için sokaklarda değiliz. Biz hayatımızı idame ettirmek, insanca düzen ve adalet için buradayız." diye konuştu.
Serdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bu gün burada grevi yapanlara değil, sebep olanlara bakmamız lazımdır. Bu greve sebep olanlar koltuk kavgasından halkı unutmuştur. Milletin vekili olduklarını, görevlerini ve sorumluluklarını bir kez daha hatırlatmak isterim. Hatırlarlarsa çalışma hayatının barışı düzelir, hatırlamazlarsa bu grevlerimiz şiddetlenerek devam edecektir" dedi.

KAMUSEN Başkanı Metin Atan, "Bizim amacımız kesinlikle vatandaşa veya halkımıza zorluk çıkarmak değildir. Hükümetim artık gelmiş olduğu 'Son Nokta'dır. Şok eylemlerimiz de devam edecektir. Ülkeyi yönetenler her şeye hazır olsunlar.” diye konuştu.

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, "Bardağın taştığı ve sabrımızın tükendiği noktadayız. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara çözüm üretmek, tedbir almak yerine kesintiye giden hükümet edenler sabrımızı taşırmıştır.
Bengihan, “Hükümet edenler, sadece patronlara değil, açlık sınırının altına düşen özel ve kamu çalışanı, 42 bin sigorta emeklisini düşünsünler” diye konuşarak, hayat pahalılığı ödeneğinin durdurulması kararını ‘sorumsuzluk ve insafsızlık’ olarak değerlendirdi. 
 Yoksullaştırma politikasına karşı mücadelemizi başlattık, devamı da gelecektir.” dedi