YÜZDE 20 KESİNTİYİ ASLA KABUL ETMİYORUZ

HÜR-İŞ'e bağlı KAMU-İŞ, DAÜPER-SEN, BAY-SEN, BÜRO-İŞ, BASS sendikaları adına açıklama yapan Hür-İş Federasyonu Başkanı ve Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu,, hükümete seslendi:

SERDAROĞLU’NDAN GENEL GREV UYARISI
Hükümeti uyaran Ahmet Serdaroğlu, “Yapmış olduğunuz yanlışların bedelini kamu ve özel sektör çalışanlarına ödetemezsiniz” dedi. Hükümeti sosyal devletin gereklerini yapmaya davet eden Serdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

YÜZDE 20 KESİNTİYİ ASLA KABUL ETMİYORUZ
“Asgari ücrette yapmış olduğunuz yanlışı düzeltin. Tüketicinin alım gücünü koruyacağı, anayasal hakkı olan hayat pahalılığı oranını asgari ücrete biran önce yansıtın. Diğer yandan şu anda oluşan hayat pahalılığı karşısında tüketiciyi zor duruma sokacak kesintiyi şiddetle reddediyoruz. Kamuda maaşlarda yüzde 20 kesinti resmi gazetede yayınlandığı anda gerek genel grev gerekse anayasa mahkemesine giderek her türlü mücadeleyi sürdüreceğiz.

ASGARİ ÜCRETLİ AÇLIĞA MAHKUM EDİLEMEZ
Asgari ücrette açlık sınırının altında belirlediğiniz rakamı itirazlar sonucunda masaya oturmayıp aynı tutum içerisinde hayat pahalılığını vermemiz imkansızdır diyerek emekçiyi açlığa terketmekten vazgeçin.

SALI GÜNÜNE KADAR ASGARi ÜCRET MASASINI TOPLAYIN
Salı gününe kadar asgari ücret masasını toplayıp temmuz ayının asgari ücretini belirleyin. Siyasi oyunlarla asgari ücreti erteleme gibi bir yaklaşıma girmeyin. Salı gününe kadar açlık sınır ve hayat pahalılığını göz önünde bulundurarak asgari ücret belirlenmelidir. Aski takdirde bu ülkede çıkacak kaosun sorumlusu hükümet olacaktır.”