İLK İŞİMİZ ASGARİ ÜCRET MASASINI TOPLATMAK

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) 7. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkan Seçilen Ahmet Serdaroğlu’ndan ilk mesaj:
İLK İŞİMİZ ASGARİ ÜCRET
MASASINI TOPLATMAK

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) 7. Olağan Genel Kurulu’nda Hür-İş Genel Başkanlığına Ahmet Serdaroğlu getirildi. Serdaroğlu, ilk icraatının, asgari ücret masasının toplanması için olacağını kaydetti. Lefkoşa’da yer alan genel kurulu, Hür-İş çatısı altında yer alan 8 sendikanın katılımı ve Hür-İş Genel Sekreteri Ali Yeltekin’in yaptığı konuşmasıyla açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, Divan Başkanlığına Yakup Latifoğlu seçildi. Latifoğlu, ülkede yaşanan ekonomik krize işaret ederek, sendikaların çalışanların haklarını korumasının önemine değindi. Hür-İş Genel Başkan Vekili, Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu da genel kurulda yaptığı konuşmada, üyelerin kendisine verdiği vekillik görevini bugüne kadar yürüttüğünü ifade etti ve kendisine gösterilen güvene teşekkür etti.

Serdaroğlu, bu süreçte pandemi, özel sektörde örgütlenme sıkıntısı ve bunun açılması için verilen mücadele, ekonomik sıkıntılar, çalışanların haklarının korunması, daha iyi bir asgari ücret için verilen mücadeleleri anlattı. Emeğin emekçinin her zaman yanında olduklarını ve olacaklarını vurgulayan Serdaroğlu, emeğin ve emekçinin sesini her alanda duyuracaklarını söyledi.
Koltuklara birilerinin adamı olmak için değil emeğin emekçinin hakkını korumak için aday olduklarını ifade eden Serdaroğlu, “ne ezen ne ezilen” insanca yaşamak için yola devam edeceklerini belirtti. Serdaroğlu şunları söyledi: Hür-İş Federasyonuna çok önemli görevler düşüyor. Milletimize vatanımıza sahip çıkmamız lazımdır.

Bundan sonraki süreçte yönetimimizin almış olduğu karar doğrultusunda önümüzdeki hafta ilk işimiz asgari ücret masasını toplatıp asgari ücretle geçimini sağlayan emekçilerimize can suyunu vermek bizim boynumuzun borcudur. Bunu el birliğiyle başaracağız.”