HÜR İŞÇİ SENDİKALARI FEDERASYONU 27 YAŞINDA


 
07/10/2020
 
 
HÜR İŞÇİ SENDİKALARI FEDERASYONU
27 YAŞINDA
 
Bünyesinde yedi Sendika ve 7000 civarında üye barındıran Hür İşçi Sendikaları Federasyonu, Kurulduğu günden günümüze dek, Sendikal hak ve özgürlüğü, emek, ekmek ve Barış mücadelesini sürdüren bir kuruluştur.
 
Federasyonumuz, Çalışma hayatına yön veren, Sosyal Güvenlik, İhtiyat Sandığı ve Toplu İş Sözleşmesi grev ve Referandum ve İş Yasalarının oluşmasında büyük katkıları vardır. Ayni zamanda söz konusu yasaların oluşturduğu, Komisyonlarda en fazla üeye sahip olduğundan Çalışanları yasalar çerçevesinde temsil etmektedir.
 
Daha fazla özel sektör çalışanlarına ödenmekte olan Asgari ücret tutarındaki maaş ve ücretlerin, daha anlamlı olmasını sağlamakta büyük rolü olan Hür İşçi Sendikaları Federasyonu Asgari Ücret Komisyonunda da temsiliyet hakları vardır.
 
Ülkemizdeki Toplu İş Sözleşmelerinin, düzenli imzalanabilmesi, dengeli Toplu İş Sözleşmesinin oluşturulması ve Sendikal hakların geriye götürülmemesini Koordine etmek Federasyonumuzun amaçlarından biridir.
 
27 Yıldır, çalışanların hak ve özgürlüğünü, sosyal, ekonomik haklarını, ülkede adaletli çalışma düzenini sağlamaya çalışan, koruyan ve daha ileriye götürmek amacıyla uğraş veren Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonumuzun, doğum gününü kutlar, çalışanlara daha fazla haklar kazandırmasını dileriz.

 
 
 Ahmet SERDAROĞLU 
                                          Hür-İş Başkan Vekili