15 Kasım Kutlama Mesajı 
 
14.11.2019

KKTC'NİN 36. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI
 
“Cumhuriyet En Büyük Eserimdir” diyen Ulu Önderimizden aldığımız ilhamla sürdürdüğümüz varoluş mücadelemizi Cumhuriyetimizi ilan ederek 15 Kasım’ın yıl dönümünü gururla kutluyoruz.
 
Başta Dr.Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş ve tüm şehitlerimizi rahmetle anarken gazilerimizi ise minnet ve şükranla selamlıyorum.
 
Varoluş ve Cumhuriyetimizi yaşatma mücadelemize verdiği destekle bugünlere gelmemizi sağlayan Anavatan Türkiye ve halkı, Türk Ordusu ile Güvenlik Kuvvetlerimize bu vesile ile  bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 36. Yıldönümünü idrak ederken emekçi kitlelere karşı sürdürülen haksız ve insanlık dışı yaklaşımların  insanca, hakça, adil bir düzenin hayata geçirilmesini temenni ederken canla başla çabalıyoruz.
 
En büyük eserimiz olan Cumhuriyetimizi halkımızın güvenli ve refah yaşamında en güçlü etken olarak değerlendirdiğimizi birkez daha vurgular Ulusal Mücadelemizde verdiğimiz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi saygı ile selamlıyoruz.
 
15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü kutlu olsun.
 
 
 
 
 
Ahmet SERDAROĞLU
Kamu-İş Genel Başkanı