KAMU-İŞ YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ

KAMU-İŞ YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ
 
Kamu-İş yönetimi,  geçen yıl pandemi nedeniyle yapamadığı Olağan Yıllık Genel Kurulu’nu yaparak güven tazeledi.  Lefkoşa Hidden Garden’de yapılan Genel Kurul’da üyeler Kamu-İş yönetimine tam  destek verdi.
 
Genel Kurul’da toplantıya gelip yönetime sahip çıkan üyelere tek tek teşekkür eden Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.   Kendisine ve yönetimine duyulan güvene layık olmaya çalıştıklarını söyleyen Serdaroğlu, toplantıda 2018’den bu yana yönetim olarak başardıklarını anlattı. Toplu iş sözleşmelerine atılan imzalardan, yargıda kazanılan kıdem tazminatı zaferine kadar önemli başarılar elde ettiklerini ifade eden Ahmet Serdaroğlu, önümüzdeki dönemde en büyük mücadelesinin asgari ücretin yükseltilmesi ve Meclis’e sevk edilen İş Yasası’yla ilgili olacağını söyledi. Serdaroğlu, “İşçinin kazanılmış haklarını geri alacak Meclis’teki İş Yasa Tasarısı’na asla geçit vermeyeceğiz. Bizim derdimiz siyaset değil, bizim derdimiz memlekettir. Bizim derdimiz çocuklarımızın geleceğidir” dedi.
 
Kamu-İş üyeleri için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Serdaroğlu, “Pişman değiliz. Hakkımız varsa size helal olsun” diye konuştu. Genel Kurul üyeleri Serdaroğlu’nun sözlerine sık sık alkışlarla destek verdi.
 
 
 Kamu-İş Basın Bürosu