CEZAEVİ’NDE BAŞLATILAN GREV SONUÇ VERDİ

CEZAEVİ’NDE BAŞLATILAN GREV SONUÇ VERDİ
Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası (KAMU-İŞ), Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN)  teknik eleman eksikliği sorununa çözüm üretilmemesi gerekçesiyle bugün Merkezi Cezaevinde bir günlük greve gitti.
Merkezi Cezaevinde ivedilikle dülger, elektrik tesisatçısı ve berbere ihtiyaç duyulduğunu söyleyerek, dönemin İçişleri Bakanının Başbakana bu konuyla ilgili yazdığı yazıyı paylaştı.

GREV SONUÇ VERDİ
Merkezi Cezaevinde bugünkü grev ve açıklamalar sonrasında Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş), Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS)  yetkilileri, İçişleri Bakanı Dursun Oğuz ile görüştü.
İçişleri Bakanlığından verilen bilgiye göre, Bakan Oğuz, sendika temsilcileri ve teknik personelle görüşmesinde, teknik personel istihdamı konusundaki sıkıntılardan dolayı çalışanlara üstün gayret göstermelerinden ötürü teşekkürlerini iletti.
Bakan Oğuz, bu sorunun çözümü için çaba harcayacaklarını belirtirken, sendika yetkilileriyle yaptığı görüşmede, bayram öncesine kadar bu meseleyi çözme noktasında bir süre verilmesini talep etti ve hükümetin bu süre zarfında teknik personel istihdamı sorununun çözümü için çalışacağı sözünü verdi.

GREV ASKIYA ALINDI
KKTC Kamu İşçileri Sendikası’nın (Kamu-İş), Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) ve Merkezi Cezaevi’ndeki grevi askıya aldığı bildirildi.
İçişleri Bakanı Dursun Oğuz’dan Cezaevi’ndeki personel ihtiyacının bayram öncesine kadar çözüleceği sözünün alındığı, grevin bu nedenle askıya alındığı açıklandı

Üç sendikadan yapılan ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Sendikalarımızın bugün Merkezi Cezaevi’nde başlatmış olduğu grev, İçişleri Bakanı’nın sendikaları ve teknik personeli toplantıya çağırarak personel ihtiyacının bayram öncesine kadar çözüleceği sözünü vermesi ile askıya alınmıştır.
Bu husustaki uyarımızı son kez yaptığımızı belirtir, gerekli istihdamların söz verilen süre dahilinde yapılmaması durumunda Merkezi Cezaevi’nin bayrama süresiz grev ile gireceğini bildiririz”