Basın Açıklaması - 7.12.2018

Dün ülkemizde yaşanan üzücü olaylar bizi gerçekten çok üzmüştür. Gökten bereket yağdı ama bizim memleketimizde bu felakete döndü. Bu felaketle birçok yerleşim yerimizde özellikle Girne’de ve civar köylerinde birçok zarara yol açmış en önemlisi 4 tane gencimizin canını almıştır. Gençlerimize Allah’tan rahmet ve geride bıraktıkları ailelerine sabır diliyorum. Artık yeter diyoruz. Bir daha bu gibi olayları yaşamak istemiyoruz. Yaşamamak içinde herkes ne yapmamızı biliyor aslında ama bunları uygulayacak cesur siyasetçilere ve yöneticilere ihtiyacımız var.

Bazı çevrelerin menfaatleri için dereleri kapatanlar ceza alabilir. Dereleri işgal edenler dere yataklarından çıkartılabilir. Ama ne yazık ki bunu yapacak siyasetçi henüz gelmedi. Çünkü her gelen memleketi için, toplumu için icraatlar yapacağı yerde memleketteki iş adamları tarafından yönlendirilip idare ediliyorlar. Böyle olduğu zaman nasıl toplum lehine karar alınacak. Peki değişecek mi? Bence değişmeyecek. Çünkü giden de gelen de aynı.
Böyle olması hep böyle mi gideceğini gösteriyor.
HAYIR
Bu böyle gitmez. Çünkü artık YETER diyoruz.
Plansız yapılanmaya, plansız inşaatlara DUR demek zamanı.
Uyan, uyuyan yöneticiler uyan. Bu güzelim adayı yaşanmaz hale getiriyorsunuz unutmayın. Bu adada sizde yaşıyorsunuz. Artık yasalar yapın ve yaptıktan sonra da uygulayın ve denetleyin.

Zararlarımız ve acılarımız büyüktür. Ölenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileriz.
 
 
 
Ahmet SERDAROĞLU
Kamu-İş Genel Başkanı
İndir Olumsuz Hava Şartları.docx